Joriy yil 18-avgustda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Tadbirkorlar kuni munosabati bilan soha vakillaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida”gi Farmoniga ko‘ra mamlakatimizda tadbirkorlikni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish borasida yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanib, respublikamizning iqtisodiy qudrati va eksport salohiyatini oshirishga katta hissa qo‘shib kelayotgan, o‘zining tashabbuskorligi, bilim va tajribasini namoyon etib, sohaga investitsiyalarni jalb qilish, loyihalarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, import o‘rnini bosuvchi mahsulotlar ishlab chiqarish, xizmatlar ko‘rsatishni yanada kengaytirish, yangi ish o‘rinlari yaratish, aholi farovonligini yuksaltirish yo‘lida ibrat va namuna ko‘rsatayotgan, shuningdek, ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun bir guruh yurtdoshlarimiz davlatimizning yuksak unvon, orden va medallari bilan taqdirlangan edi.
Ular orasida Azamat Sultonov “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi” faxriy unvoni bilan taqdirlanganligini alohida e’tirof etish lozim.
Bugun Buxoro davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi faxriy unvoni bilan taqdirlangan Buxoro viloyati “Buxoro agroklaster” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari Sultonov Azamat Akramovich hamda Gʻijduvon tumanidagi «Firdavs O‘ktam Amon omadi» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, «Shuhrat» medali sohibasi Djo‘rayeva Iqlima Madjitovna bilan samimiy uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirni kirish so’zi bilan ochgan universitet rektori Obidjon Xamidov Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tashabbusi, sa’y-harakatlari bilan keyingi yillar ichida mamlakatimizda qishloq xo’jaligi sohasiga oid keng islohotlar amalga oshirilayotganligi, bugungi kunda ta’lim, fan va innovatsiyalarning uyg’unligi, ishlab chiqarish bilan hamkorliklarni kengaytirish masalalariga to’xtaldi.
Agrar soha rivojida samarali faoliyat olib borgan Azamat Sultonov va Iqlima Djo‘rayevalar o’z faoliyatlari va kelgusidagi rejalari haqida gapirdilar. Qizg’in savol-javob tarzida kechgan uchrashuvda universitet tadqiqotchilari va yosh o’qituvchilar faol ishtirok etdilar. Shundan so’ng, Azamat Sultonov va Iqlima Djo‘rayevalar universitet rahbariyati tomonidan gul va esdalik sovg’alar bilan taqdirlandilar.
Davlatimiz rahbarining e’tibori, samarali mehnat va tinimsiz izlanishlarning natijasi bo‘lgan ushbu e’tirof yanada katta kuch va g‘ayrat bilan mehnat qilishlariga ishonch bildirildi.

Встреча в Бухарском государственном университете
Согласно Указу Президента Республики Узбекистан "О награждении группы представителей отрасли по случаю Дня предпринимателя" от 18 августа текущего года, максимально используя возможности, созданные для всесторонней поддержки и развития предпринимательства в нашей стране, внося значительный вклад в развитие повышение экономической мощи и экспортного потенциала нашей республики, демонстрация ее инициативы, группа наших соотечественников была удостоена высоких званий, орденов и медалей за активное участие в общественной жизни, послужившее уроком и образцом для подражания для дальнейшего расширения сферы услуг, создания новых рабочих мест, повышения благосостояния населения.
Среди них особенно следует отметить, что Азамату Султанову было присвоено почетное звание "Заслуженный работник сельского хозяйства Республики Узбекистан".
Сегодня в Бухарском государственном университете была организована радушная встреча с Султановым Азаматом Акрамовичем, руководителем общества с ограниченной ответственностью "Бухоро Агрокластер" Бухарской области, которому присвоено почетное звание "Заслуженный работник сельского хозяйства Республики Узбекистан" и руководителем общества с ограниченной ответственностью "Фирдавс Уктам Амон омади" Гиждуванского района, кавалером медали «Шухрат» Джураевой Иклимой Маджитовной.
Открывая мероприятие вступительным словом, ректор университета Обиджон Хамидов затронул вопросы проводимых в ближайшие годы по инициативе Президента  Шавката Мирзиёва широких реформ в стране связанных со сферой сельского хозяйства, расширения сегодня сотрудничества с производством, гармонией образования, науки и инноваций.
Азамат Султанов и Иклима Джураева, эффективно работавшие в развитии аграрной сферы, рассказали о своей деятельности и планах на будущее. Во встрече, которая проходила в формате интенсивных вопросов и ответов, активно участвовали университетские исследователи и молодые преподаватели. После этого Азамату Султанову и Иклиме Джураеве были преподнесены сувениры и цветы от руководства университета.
Это признание, ставшее результатом внимания главы нашего государства, эффективной работы и неустанных исследований, дало уверенность в том, что они будут работать с еще большей силой и энтузиазмом.