Joriy yil 18-avgustda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Tadbirkorlar kuni munosabati bilan soha vakillaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida”gi Farmoniga ko‘ra mamlakatimizda tadbirkorlikni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish borasida yaratilgan imkoniyatlardan unumli foydalanib, respublikamizning iqtisodiy qudrati va eksport salohiyatini oshirishga katta hissa qo‘shib kelayotgan, o‘zining tashabbuskorligi, bilim va tajribasini namoyon etib, sohaga investitsiyalarni jalb qilish, loyihalarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, import o‘rnini bosuvchi mahsulotlar ishlab chiqarish, xizmatlar ko‘rsatishni yanada kengaytirish, yangi ish o‘rinlari yaratish, aholi farovonligini yuksaltirish yo‘lida ibrat va namuna ko‘rsatayotgan, shuningdek, ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun bir guruh yurtdoshlarimiz davlatimizning yuksak unvon, orden va medallari bilan taqdirlangan edi.
Ular orasida Azamat Sultonov “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi” faxriy unvoni bilan taqdirlanganligini alohida e’tirof etish lozim.
Bugun Buxoro davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi faxriy unvoni bilan taqdirlangan Buxoro viloyati “Buxoro agroklaster” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari Sultonov Azamat Akramovich hamda Gʻijduvon tumanidagi «Firdavs O‘ktam Amon omadi» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, «Shuhrat» medali sohibasi Djo‘rayeva Iqlima Madjitovna bilan samimiy uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirni kirish so’zi bilan ochgan universitet rektori Obidjon Xamidov Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev tashabbusi, sa’y-harakatlari bilan keyingi yillar ichida mamlakatimizda qishloq xo’jaligi sohasiga oid keng islohotlar amalga oshirilayotganligi, bugungi kunda ta’lim, fan va innovatsiyalarning uyg’unligi, ishlab chiqarish bilan hamkorliklarni kengaytirish masalalariga to’xtaldi.
Agrar soha rivojida samarali faoliyat olib borgan Azamat Sultonov va Iqlima Djo‘rayevalar o’z faoliyatlari va kelgusidagi rejalari haqida gapirdilar. Qizg’in savol-javob tarzida kechgan uchrashuvda universitet tadqiqotchilari va yosh o’qituvchilar faol ishtirok etdilar. Shundan so’ng, Azamat Sultonov va Iqlima Djo‘rayevalar universitet rahbariyati tomonidan gul va esdalik sovg’alar bilan taqdirlandilar.
Davlatimiz rahbarining e’tibori, samarali mehnat va tinimsiz izlanishlarning natijasi bo‘lgan ushbu e’tirof yanada katta kuch va g‘ayrat bilan mehnat qilishlariga ishonch bildirildi.

According to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On awarding a group of industry representatives on the occasion of Entrepreneur's Day" dated August 18 of this year, making the most of the opportunities created for comprehensive support and development of entrepreneurship in our country, making a significant contribution to the development of increasing the economic power and export potential of our republic, demonstrating its initiative, a group of our compatriots was awarded high ranks, orders and medals for active participation in public life, it served as a lesson and a role model for further expansion of the service sector, creation of new jobs, and improvement of the welfare of the population.
Among them, it should be especially noted that Azamat Sultanov was awarded the honorary title "Honored Worker of Agriculture of the Republic of Uzbekistan".
Today, a cordial meeting was organized at Bukhara State University with Sultanov Azamat Akramovich, the head of the limited liability company "Bukhoro Agroсluster" of the Bukhara region, who was awarded the honorary title "Honored Worker of Agriculture of the Republic of Uzbekistan" and the head of the limited liability company "Firdavs Uktam Amon 0madi" of Gijduvan district, the holder of the medal "Shukhrat" Jurayeva Iklima Majitova.
Opening the event with an introductory speech, Rector of the University Obidjon Khamidov touched upon the issues of broad reforms in the country related to agriculture, expansion of cooperation with production, harmony of education, science and innovation carried out in the coming years at the initiative of President Shavkat Mirziyoyev.
Azamat Sultanov and Iklima Jurayeva, who worked effectively in the development of the agricultural sector, told about their activities and plans for the future. The meeting, which was held in the format of intensive questions and answers, was actively attended by university researchers and young teachers. After that, Azamat Sultanov and Iklima Juraev were presented with souvenirs and flowers from the university administration.
This recognition, which was the result of the attention of the head of our state, effective work and tireless research, gave confidence that they would work with even greater strength and enthusiasm.