Вобкент туманида жойлашган "Равшан Рашид Лочинбек" фермер хўжалиги Бухоро вилоятининг илғор фермер хўжаликларидан биридир.
Ишлаб чиқаришни моҳирона ташкил этиш билан ҳамда “Бухоро Агрокластер” МЧЖ томонидан шартнома мажбуриятларига мувофиқ ёқилғи-мойлаш материаллари, ўғитлар ва техник воситалар билан таъминлаш масалаларини ўз вақтида ҳал этилиши туфайли фермер хўжалиги 2022 йилда пахта хомашёси ва дон етказиб бериш режаларини ошириб бажарилишига эришди. Ҳар гектар экин майдонидан 40 центнердан пахта ва 70 центнердан ғалла ҳосили етиштирилди.
Куни кеча фермер хўжалигига вилоят ҳокими Ботир Зарипов ташриф буюрди. У фермер хўжалигида баҳорги дала ишларининг ҳолати билан танишди ва пахта экиш кампаниясини ҳамда дала атрофларига узум, мевали дарахтлар, ошқовоқ ва бошқа сабзавотлар экишни ташкил этиш масалалари бўйича ўз тавсия ва маслаҳатларини берди.
Хайрулла Равшанов бошчилигидаги фермер хўжалиги қисқа муддатларда 39 гектар майдонга плёнка остида пахта экишни ташкил этиб, бу йил ҳам юқори ҳосил олиш учун мустаҳкам пойдевор яратмоқда.

The farm has started sowing cotton
The farm "Ravshan Rashid Lochinbek", located in the Vobkent district, is one of the leading farms of the Bukhara region.
Thanks to the skilful organization of production and timely solutions by LLC «Bukhoro Agroсluster» to the issues of providing fuel and lubricants, fertilizers and technical means in accordance with contractual obligations, the farm in 2022 exceeded plans for the delivery of raw cotton and grain. 40 quintals of raw cotton and 70 quintals of grain were received from each hectare of crops.
The other day, the farm was visited by the khokim of the region Botir Zaripov. He got acquainted with the state of spring field work on the farm and gave his recommendations and advice on the issues of the sowing campaign, the organization of planting along the fields of grapes, fruit trees, pumpkins and other vegetables.
The farm headed by Khairulla Ravshanov organized in a short time the sowing of cotton under the film on 39 hectares of fields laid a strong foundation for obtaining high yields this year.